STUBA Green Team

Študenti STU a ich elektrická formula


STUBA Green Team oslávil v roku 2019 desať rokov od založenia. Osem študentov STU zobralo v roku 2009 iniciatívu do svojich rúk a rozhodlo sa, že postaví elektrickú formulu, s ktorou sa v lete zúčastní na medzinárodných pretekoch Formula Student a bude reprezentovať Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave pod menom STUBA Green Team.


Bola pred nimi obrovská výzva a mnoho prekážok. Odhodlanie však neupadlo a na konci akademického roka stála funkčná plne elektrická formula. Aj vďaka ich odhodlaniu vznikol jeden z najúspešnejších projektov na Slovensku, ktorý dáva študentom nezaplatiteľné know-how a skúsenosti do života.


Dnes má STUBA Green Team zhruba 60 členov, už nielen z STU, ale aj z rôznych univerzít zo Slovenska, a veľké plány a ambície do sezóny 2019/2020.

Formula Student


je inžinierska súťaž, ktorá sa skladá zo statických a dynamických disciplín. V statickej časti študenti prezentujú svoju formulu, kde si musia jednotlivý dizajn súčiastok a celého monopostu obhájiť. Počas dynamických disciplín sa už naplno ukáže výkonnosť formuly na trati, v disciplínach ako „Acceleration“ alebo „Endurance“.

STUBA Green Team >

HISTÓRIA A VÝVOJ

SGT-FE20

STUBA GREEN TEAM

Elektrická formula


STUBA Green Team oslávil v roku 2019 desať rokov od založenia. Osem študentov STU zobralo v roku 2009 iniciatívu do svojich rúk a rozhodlo sa, že postaví elektrickú formulu, s ktorou sa v lete zúčastní na medzinárodných pretekoch Formula Student a bude reprezentovať Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave pod menom STUBA Green Team.Bola pred nimi obrovská výzva a mnoho prekážok. Odhodlanie však neupadlo a na konci akademického roka stála funkčná plne elektrická formula. Aj vďaka ich odhodlaniu vznikol jeden z najúspešnejších projektov na Slovensku, ktorý dáva študentom nezaplatiteľné know-how a skúsenosti do života. Dnes má STUBA Green Team zhruba 60 členov, už nielen z STU, ale aj z rôznych univerzít zo Slovenska, a veľké plány a ambície do sezóny 2019/2020.

STUBA Green Team >

Formula Student


Inžinierska súťaž, ktorá sa skladá zo statických a dynamických disciplín. V statickej časti študenti prezentujú svoju formulu, kde si musia jednotlivý dizajn súčiastok a celého monopostu obhájiť. Počas dynamických disciplín sa už naplno ukáže výkonnosť formuly na trati, v disciplínach ako „Acceleration“ alebo „Endurance“


História a vývoj


SGT-FE10


SGT-FE11


SGT-FE12


SGT-FE14


SGT-FE15


SGT-FE16


SGT-FE17


SGT-FE18


SGT-FE19


SGT-FE20