Šport na Sjf STU - Študuj strojarinu

Šport na strojníckej fakulte

Život je pohyb,


to platí aj pre študentov Strojníckej fakulty. Oddelenie telesnej výchovy a športu na Strojníckej fakulte dáva priestor študentom realizovať sa v rôznych druhoch športu akými sú futbal, basketbal, volejbal, plávanie, tenis, stolný tenis, fresbee, bejzbal, badminton, aerobik, florbal, kondičné posilňovanie, funkčný tréning, veslovanie, streľba.


Najlepší športovci - študenti, reprezentujú SjF vo Vysokoškolskej lige, Majstrovstvách STU, Akademických majstrovstvách SR, Univerziády SR za čo majú možnosť získať športové štipendium, body na internát a účasť na Svetovom medziuniverzitnom šampionáte WUIC, ktorý sa koná každoročne v Ríme, Barcelóne, Madride, Miláne a posledný ročník 2019 bol v Pule. Strojári sa vo futbale dokázali prebojovať v silnej konkurencii a získať nejeden titul.

Letné a zimné kurzy!


Každoročne pripravujeme pre študentov splavy slovenských a českých riek. veľmi atraktívny je splav Vltavy a Lužnice. Rovnako zaujímavými sú splavy dravého Hrona a pokojného Malého Dunaja.


V zime pripravujeme pre začiatočníkov aj pokročilých kurzy lyžovania v najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku v Jasnej na Chopku.

Šport na strojníckej fakulte

Život je pohyb,


to platí aj pre študentov Strojníckej fakulty. Oddelenie telesnej výchovy a športu na Strojníckej fakulte dáva priestor študentom realizovať sa v rôznych druhoch športu akými sú futbal, basketbal, volejbal, plávanie, tenis, stolný tenis, fresbee, bejzbal, badminton, aerobik, florbal, kondičné posilňovanie, funkčný tréning, veslovanie, streľba.Najlepší športovci - študenti, reprezentujú SjF vo Vysokoškolskej lige, Majstrovstvách STU, Akademických majstrovstvách SR, Univerziády SR za čo majú možnosť získať športové štipendium, body na internát a účasť na Svetovom medziuniverzitnom šampionáte WUIC, ktorý sa koná každoročne v Ríme, Barcelóne, Madride, Miláne a posledný ročník 2019 bol v Pule. Strojári sa vo futbale dokázali prebojovať v silnej konkurencii a získať nejeden titul.Letné a zimné kurzy!


Každoročne pripravujeme pre študentov splavy slovenských a českých riek. veľmi atraktívny je splav Vltavy a Lužnice. Rovnako zaujímavými sú splavy dravého Hrona a pokojného Malého Dunaja. V zime pripravujeme pre začiatočníkov aj pokročilých kurzy lyžovania v najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku v Jasnej na Chopku.