FME Racing Team

Najúspornejšie eco vozidlo


Súťažný Strojníckej fakulty STU v Bratislave. Bol založený v roku 2012 pod záštitou Ústavu dopravnej techniky a konštruovania za účelom účasti na každoročnej medzinárodnej súťaži Shell Eco-marathon.


Študenti majú jedinú úlohu - zostrojiť vozidlo budúcnosti, vyhovujúce najprísnejším kritériám európskej súťaže Shell Eco-marathon. Futuristický prototyp s minimálnou hmotnosťou a rozmermi prejde na 1 liter paliva až 400 km.

Úspechy


Siedmi študenti Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave zvíťazili na súťaži Shell Eco-marathon Turkey, ktorá sa konala v Istanbule v termíne 22.-24. septembra 2017.

FME Racing Team >

HISTÓRIA A VÝVOJ

FME RACING TEAM

Najúspornejšie eco vozidlo


Súťažný Strojníckej fakulty STU v Bratislave. Bol založený v roku 2012 pod záštitou Ústavu dopravnej techniky a konštruovania za účelom účasti na každoročnej medzinárodnej súťaži Shell Eco-marathon.Študenti majú jedinú úlohu - zostrojiť vozidlo budúcnosti, vyhovujúce najprísnejším kritériám európskej súťaže Shell Eco-marathon. Futuristický prototyp s minimálnou hmotnosťou a rozmermi prejde na 1 liter paliva až 400 km.

FME Racing Team >

Úspechy


Siedmi študenti Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave zvíťazili na súťaži Shell Eco-marathon Turkey, ktorá sa konala v Istanbule v termíne 22.-24. septembra 2017.


MODEL 2013


MODEL 2017


MODEL 2018